czwartek, 17 grudnia 2015

Rak Makary

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nawet w pracy zauważam zwolnienie tempa, większość osób odkłada sprawy służbowe na przyszły rok. Siedzę więc i przysypiam.
Wygląda na to, że do końca roku przejeżdżę też do roboty na rowerku. Oto poniżej fragment mojej trasy codziennej. Pomimo sprzyjającej aury myslę jednakowoż, że człowiek powinien wstawać jak się rozwidni, bo wtedy dopiero jest wyspany. Po co przesuwać godziny w czasie letni i zimowym? Przesunąć godziny pracy!


 Małas uczy się dzielnie, przy czym z zadowoleniem stwierdzam, że zarówno oceny są dobre, jak i zapał do nauki.
Zerknąłem jednak na jego elementarz i nie mogłem się pozbyć wrażeniu, że dzieciom się naukę utudnia, tak skonstruowanymi czytankami, że brzmią  jakby służyły do łamania języka. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nic lepszego od Elementarza Mariana Falskiego nie wynaleziono, o czym dowodzi jego ponad 100 letnia tradycja i obecność w szkołach. Ja się jeszcze uczyłem o Ali i jej kocie, a nie o raku Makarym. Małas nie ma tego szczęścia, a szkoda.

A tam kto? A tam Makary.
Rak Makary? O, tak, tak.
Ale rak! Ale rak!

Ale wdzięku i finezji brak... Dopowiedziałbym.
Piotrek zaskoczył nas całkowicie, wymyślając po lekturze czytanki swojej własnej wersji wierszyka, wykazując się wyrafinowaniem.

Rak Makary pozbył się kary
i został tylko Rak Mak.

A, znalazłem też podbiznę raka Makarego :)

3 komentarze:

 1. Rak Makary, kotek Mlekotek, Trajkotka, a wczoraj był atrament cytrynowy... Tylko my, rodzice pierwszaków zrozumiemy ten tajemy szyfr ;)
  Wg mnie elementarz jest rewelacyjny ale poziom trudności jest naprawdę duży... to są małe dzieci, 6 -latki, na miłość Boską.... U Was też tyle zadaje się do domu?

  Co do godzin pracy zgadzam się w zupełności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie powiedziałby, żeby dzieciaki były przeładowane zajęciami domowymi. Pisanie literek, czytanki, rachunki i takie tam robótki na godzinkę, góra półtorej.

   Usuń
 2. RAD.
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
  życzę Tobie i Twojej Rodzinie tego,
  co Sobie wymarzycie, niech Wasze
  ciepło Rodzinne przebija chwile
  zwątpienia, a Miłość się rozwija!

  OdpowiedzUsuń