piątek, 21 sierpnia 2015

Robimy wystawę na Święto Bzury

30 sierpnia odbędzie się Święto Bzury. Pan Janusz Szostak, redaktor naczelny Expressu Sochaczewskiego wpadł na taki pomysł, twierdząc że skoro inne miasta mają podobne imprezy, to czemu nie Sochaczew? Jesteśmy z Tomkiem współorganizatorami wystawy "Bzura na starych zdjęciach". Wystawę organizujemy wraz z Expressem Sochaczewskim oraz z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.Od czasu zmiany dyrektora muzeum, dostęp do materiałów do istna bajka. Nowego dyrektora Pawła Rozdżestwieńskiego znałem już, choć raczej z widzenia już wcześniej, ale i tak określił, że muzeum jest dla ludzi i że powinno być otwarte dla ludzi z inicjatywą i pasjonatów. Jak na razie współpraca układa się ekstra i mam nadzieję, że tak zostanie.
Udostępniono nam na wystawę szereg zdjęć, nawet sprzed 1914 roku, na których uwieczniono takie wydarzenia jak budowę drewnianego mostu na Bzurze, sam most i zabudowę na skarpie. Przygotowaliśmy z legendą  prawie 60 zdjęć, które pojawią się na 10 tematycznie złożonych planszach. Ponieważ redaktor Expressu, Pan Janusz również zbiera całkiem prywatnie zdjęcia dawnego Sochaczewa, udało się stworzyć archiwum dość imponujące.

Bzura tymczasem ponoć wysycha, mając najniższy poziom od 1945 roku. Nic w tym dziwnego, desczu było w to lato jak na lekarstwo.

1 komentarz:

  1. Bardzo zacna impreza się szykuje. Warto pokazywać innym ludziom, to co wiąże się z ich miastem, z historią. Bo nie każdy, nawet mieszkając w danym miejscu ma ochotę, możliwość czy czas poszukiwań na własną rękę. Dlatego duży szacunek dla Ciebie i pozostałych osób zajmujących się organizacją tego dnia.

    Pozdrawiam!
    http://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń