niedziela, 9 lipca 2017

Niemcy, oaza porządku i demokracji


Znów aktualne wydarzenia zaserwowały nam cyniczny komentarz do tego o czym się mówi. Rzekomo Polska to taki dziki kraj, po którym przewala się fala rasizmu, nazizmu i faszyzmu, a ONRowskie bojówki co dnia pacyfikują jakichś Bogu ducha winnych ludzików...
Rzekomo rośnie u nas agresja.

Tymczasem u naszego zachodniego sąsiada cisza i spokój...

213 funkcjonariuszy odniosło obrażenia podczas trwających od czwartku protestów przeciwko spotkaniu G20 w Hamburgu - poinformowała hamburska policja w sobotę. Zdaniem policji liczba ta z pewnością wzrośnie, gdyż wiele obrażeń zgłaszanych jest po zakończeniu akcji.
(http://www.rmf24.pl)


Melania Trump ze względów bezpieczeństwa musiała zostać w hotelu, co zmusiło ją do zmiany planów - odwołano wspólny rejs wraz z innymi małżonkami przywódców państw G-20.
(http://www.se.pl)

Podczas zamieszek w dzielnicy Hamburga Schanzenviertel w nocy z piątku na sobotę policja aresztowała 14 osób, a 63 zostało zatrzymanych. Dotychczas aresztowano 114 demonstrantów łamiących prawo, a 89 zatrzymano.
Policja zlikwidowała blokadę jednej z ulic, na której wzniesiono płonące barykady. W okolicy doszło do niszczenia i plądrowania sklepów. Mieszkańcy zarzucają policji, że zbyt długo zwlekała z interwencją.
http://wiadomosci.radiozet.pl

11 komentarzy:

 1. Nie miałbym prawa do nicku Asmo, gdyby nie miał nic przeciw Twoim wnioskom. Otóż szczyt G20 zawsze prowokował sprzeciwy, i ten w Niemczech nie jest czymś nowym. Może szokować rozmiarami i skutkami, choć jak dla mnie, są adekwatne do szerzącego się populizmu. Ludzie, w tym wypadku skrajna lewica, ma dość decydowania za nich, co ma być podobno „dobre”, a czym charakteryzuje się przede wszystkim polityka Wuja Sama.

  Osobiście nie popieram takich metod, ale tu właśnie objawia się dość istotna różnica. Paradoksalnie, wytykając je (metody) Niemcom, polska prawica będąc u władzy, takie metody popiera. Problem dla niej w tym, że role są odwrócone, więc w ten sposób chce potraktować opozycję nieparlamentarną. Władza pozornie nie może i wysyła swoje nieformalne bojówki. Tylko czekać ich eskalacji. Zawsze można tłumaczyć, że w Niemczech było gorzej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie bardzo rozumiem w jaki sposób Wuj Sam decyduje za niemieckich lewaków. Zresztą alterglobaliści protestują, ale ich postulaty są utopijne. Tam jest wszystko - feminizm, marksizm, pacyfizm, ideologiczne szambo jednym słowem.

   Władza wysyła swoje nieformalne bojówki? Chyba się trochę zagalopowałeś z tym twierdzeniem. Może jakiś przykład? Odradzam Radom, gdzie 6 osób za atak na KODowca usłyszało zarzuty i ma dozór policyjny. Tak się traktuje nieformalne bójówki?

   Usuń
  2. O a tu masz artykuł kto finansuje niemieckich ekstremistów. Ciekawe, nie?

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-zamieszki-skutkiem-slepoty-wobec-lewicowego-ekstremizmu/6zdm8d7#slajd-10

   Usuń
  3. Radku, ja wiem kim są antyglobaliści i wcale nie twierdzę, że ich popieram. Mówię o G20, którego największym członkiem jest Wuj Sam. A że tak jest świadczy brak porozumienia w sprawach klimatycznych.

   Dlatego napisałem nieformalnych, że oficjalnie władza się do nich nie przyznaje. Władza w pierwszym odruchu wyraziła pełne poparcie tym bojówkom w Radomiu, tylko nacisk społeczny zmusił ich do „działania”. Na ile skutecznego to się dopiero okaże.

   Usuń
  4. Myślałem że chodzi tylko o tych Polskich :D

   Usuń
 2. Moim zdaniem, właśnie dlatego tyle mówi się o narastaniu agresji i przemocy w Polsce, byśmy nie mieli drugiego Hamburga...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To możliwe. Tylko drażni mnie, jak przedstawia się to jako jakąś przywarę narodową, skoro ludzkość ogólnie sprawia wrażenie posiadania pewnej tendencji do agresji.

   Usuń
 3. Trudno jest znaleźć przyczynę ludzkiej agresji; niezadowolenia, narastających frustracji, pragnienia zaistnieć, bezsensu życia, a może....efekt braku miłości i odniesienia do Boga???
  Na szczycie G20 głowy państw, a na dole rozróby; o jednych i drugich głośno w mediach. Mamy więc pod dostatkiem igrzysk; oj, przydałaby się dla nich bieda, ona potrafi nauczyć pokory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pacany protestują przeciwko władzy, ale konsekwencje ponoszą zwykli ludzie - ranni policjanci i właściciele zniszczonego mienia.

   Usuń
 4. Globalizm jest odpowiedzialny - dla jednych bezpośrednio, dla innych pośrednio - za takie niekorzystne zjawiska społeczne jak m.in.: bezrobocie, nędzę, bezdomność, rozwarstwienie społeczne, rosnącą agresję, terroryzm, problemy ekologiczne, demograficzne, a nawet za to, że Dziutkowi urodziła się córka zamiast chłopca, a Dziutkowej wyrósł wrzód na doopie. ;) :-D
  Nie neleży jednak anty, czy alterglobalizmu łączyć z pospolitym chuligaństwem, podpalaniem, rabunkiem i tp. aktami przemocy, bo to zupełnie co innego.

  PS. Ciekawe, czy takie cudaki jak na Krakowskim Przedmieściu mogłyby, pod ochroną policji, i w towarzystwie rządu i prezydenta, spacerować co miesiąc w okolicach np. Bramy Brandenburskiej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekaw jestem czy mają jakieś recepty na to, by te zjawiska zniknęły.

   Nie wiem. Mniejsza siła przebicia, więc trudno powiedzieć.

   Usuń