piątek, 1 września 2017

A więc wojna!

Zapraszam wszystkich czytelników do obejrzenia filmu (prezentacji) autorstwa mojego i kolegi Tomasza, z którym razem prowadzimy portal Stary Sochaczew. Film, a w zasadzie pokaz miał swoją premierę w Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów naszych, MZSiPNB oraz sympatyków witryny i naszej działalności.

7 komentarzy:

 1. A to był dopiero początek bestialstwa... Niewyobrażalne zło rozprzestrzeniło się na Polskę, Europę... Musimy pamiętać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam w powiększeniu, by dostrzec szczegóły, jestem pod wrażeniem doboru wszystkich elementów. Faktycznie, widok pokonanego wojska robi bardziej ponure wrażenie, niż obraz zburzonych kamienic. Dobrze, że tyle zdjęć się zachowało.
  Macie duży wkład w badanie i propagowanie wiedzy z historii tamtych czasów.
  Gratulacje !

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze jak to słyszę /"A więc wojna"/ to ciarki mnie przechodzą...
  Nigdy więcej!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałem film, robi wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe zestawienie faktów historycznych. Ale jeszcze bardziej ciekawi mnie w jaki sposób docierasz do tej masy informacji, gł. zdjęć i filmów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źródła są różne. Osoby prywatne, zaprzyjaźnieni kolekcjonerzy, archiwa muzealne, w końcu aukcje internetowe. Gdy działalność staje się zauważalna a nazwisko znane wiele instytucji i osób traktuje Cię poważnie i udostępnia różne rzeczy.

   Usuń