wtorek, 17 lipca 2018

Nacjosłowianizm?


Oczywiście to może niezbyt dobre porównanie. Ale a propos ONRu, widziałem ostatnio takie:


Uwagę zwraca, że porównywany jest polski "kato" nacjonalista, a nie nacjonalista. Bo okazuje się, że oprócz "kato", nacjonalistów wyrasta inna grupa - działająca w oparciu o rodzimowierstwo. Czyli odwołująca się do tradycji nie chrześcijańskich, a prasłowiańskich. 

Takie coś już było w latach międzywojennych. Hasło "Zadruga" do sprawdzenia w Wikipedii. Jest tam wprawdzie niewiele o dzisiejszej działalności ich ideologicznych spadkobierców, ale padają ich nazwy - "Toporzeł", czy "Niklot". Przypominam, iż właśnie "Niklot" był rzekomo odpowiedzialny za "czarny blok" z rasistowskimi transparentami na ubiegłorocznym Marszu Niepodległości.  

Obecnie działa już kilkanaście taki "gniazd", odwołujących się do religii i kultury prasłowiańskiej, itp. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że grupy te są na noże z chrześcijaństwem i ogólnie wszystkim znanym ONRem:"Jesteśmy Ario-słowiańskimi, walecznymi Wieszczami-Wojownikami. podążającymi ścieżką dumy, krwi i honoru, w promieniach dziennego i nocnego słońca, w deszczu błyskawic i huku gromów, ze wzniesionym mieczem i czystym, spragnionym wiedzy umysłem, oraz ze szlachetną potężną starą Wiarą Praojców pragniemy wznosić fundament wspaniałej i silnej Lechickiej Polski oraz Wszechsławskiego tysiącletniego Imperium..."

Powyższy tekst wziąłem ze strony "Zakonu Strażników Sławii". Można doszukać się wielu analogii, z XIX pangermanizmem i ariofizmem. Silna Lechicka Polska ma już swoje pseudonaukowe podwaliny w wypuszczanych na rynek książkach, znajdujących poklask w nurcie "turbosłowian". Przykładem tu prace niejakiego Bieszka (Słowiańscy Królowie Lechii).

Wesołe, prawda? 

15 komentarzy:

 1. Nie wierzę...w XXI wieku takie rzeczy? Gdy myślimy, że wszystko już było, zawsze jesteśmy w błędzie!

  OdpowiedzUsuń
 2. A propos ONR, o którym pisałem w notce o Słonecznym Patrolu. Oni tam gorszą plażowiczów i turystów, a tu w Polsce, w biały dzień, młody Polak (jeszcze nie wiadomo jakiej religii, ale raczej nie muzułmanin) zgwałcił Polkę w czasie joggingu (sic!) Trzeba by się zastanowić, czy nie trzeba by w trybie pilnym ściągnąć ten Słoneczny Patrol do kraju :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale skąd wiesz, że Polak, jak sprawca nieznany?
   Zresztą spójrz na tą mordę, :)
   http://natemat.pl/73535,gwalt-w-lesie-kabackim-biegowa-bajka-nie-skonczyla-sie

   Usuń
  2. A jeszcze jeden jakiś zgwałcić biegaczkę w innym lesie... Faktycznie mogliby tu pilnować.

   Usuń
  3. O tym, że to dwudziestodwuletni Polak mówiła zgwałcona. I nie chodzi o las kabackim a o Nowy Dwór Gdański. Popatrz, co drugi dzień gwałt, a oni się tam na plaży opalają ;)

   Usuń
 3. Eureka! Wiadomo ,że w Polsce i Watykanie gwałcicielami są katolicy.
  A jak katolicy ,to Polacy albo księża-pedofile.Każdy katolik to potencjalny gwałciciel, a ksiądz pedofil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre chłopy [czyt. mężczyźni] mają aparaturę do pędzenia bimbru, ale wszystkie chłopy [czyt. mężczyźni] mają aparaturę do gwałtu, [nie tylko Polacy nie tylko katolicy]; zatem wszyscy mężczyźni to potencjalni gwałciciele, a niektórzy pedofile. Co z tego wynika???

   Usuń
  2. Nie wiem, może niektórzy modlą się przed albo po. :D

   Usuń
  3. A może sięgnąć po szczyt techniki i zrobić pedofilom z jajek "tiki-tiki"? [pamiętasz taką grę w kulki zwane "tiki-tiki?]
   a może kastrować ? może...

   Usuń
  4. Przecież to niehumanitarne :D

   Usuń
  5. A gwałt i pedofilia są humanitarne???

   Usuń
 4. W niektórych cywilizacjach (religiach) nie są karane .Humanitarne są eutanazja i aborcja wg.ideologii obecnie rządzących unią.Kiedyś dawno ,dawno temu pederastia nie była naganna-a obecnie w Holandii partia pedofilska ma spore poparcie wśród tamtejszego społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cały czas mam wrażenie, że historia niebezpiecznie zatacza koło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tia, mit wiecznego powrotu.Vico.Pomieszanie znaczeń i pojęć-typowe dla postmodernizmu.Większość "wykształconych" nie wie -co to faszyzm,nacjonalizm,ateizm itd.Empikowi intelektualiści.

   Usuń