czwartek, 19 marca 2020

Ba no masz...

Bardzo rozbawił mnie Jacek Żakowski, który stwierdził przed chwilą na antenie TVNu,  że niski przyrost zachorowań na koronawirusa to zasługa TVNu właśnie... 26 komentarzy:

 1. No może jak ludzie nie wychodzą z domu tylko oglądają TVN to ma to wpływ niejako na zmniejszenie zachorowań. Inna sprawa w jakim muszą żyć świecie oglądają TVN i nie wychodząc z domu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytam głównie, dlatego pewnie mi nie przyszło to do głowy... :)

   Usuń
 2. A nie mówili o zasługach tv publicznej?

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być prawda. Oni nie nawołują do oglądania TVN na stadionie narodowym, jak niejaki J. Kowalski, który chce tam obrad Sejmu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Facet w randze wiceministra w rządzie PiS.

   Usuń
  2. Aa, popieram, można by było obserwować to widowisko z trybun, choć może po epidemii...

   Usuń
 4. A jaki program na TVN można oglądać? DLA MNIE wybór taki;
  TVN teleturniej Milionerzy;
  na TVP1 jest Jeden z dziesięciu i Ojciec Mateusz;
  ; na TVP2 jest Koło fortuny i Familiada;
  na TVP3 wiadomości regionalne;
  na TV Trwam transmisja mszy św. z Jasnej Góry i Różaniec;
  na Polsacie wiadomości i pogoda
  Niski przyrost zachorowań na koronawirusa to NIE zasługa TVNu,
  lecz "cichych bohaterów", którzy z wielkim poświęceniem harują
  ratując ludzi przed pandemią.
  Przypisać sobie cudze zasługi jest bardzo łatwo,; kolejny
  fake news.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam od dawna nastroju na TV. Oglądam wiadomości, częściej Fakty

   Usuń
  2. Z braku laku dobry kit :)
   Wiadomości, fakty, wydarzenia;
   każdy inaczej odbiera;
   bo każda stacja przedstawia
   ze swego punktu widzenia.

   Usuń
 5. staram się zrozumieć sens jego słów, ale mimo to uważam, że mocno przesadził...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może miał na myśli że trąbi się w mediach o wirusie... Sam się zresztą chyba zorientował że przesadził, bo bąknął też coś o innych mediach.

   Usuń
  2. "Może miał na myśli że trąbi się w mediach o wirusie..."
   A to mało, że się "trąbi", a co więcej chyba się zaczęło najwcześniej trąbić?
   A i dzisiaj się patrzy uważniej władzy na ręce, zmuszając do efektywniejszych oraz jawniejszych działań?

   Poza tym, co by nie powiedzieć TVN (i tylko TVN) ogląda wielu ludzi, uważa za rzetelną stację, więc jakiś przekaz informacji a także wpływ na zachowania ludzi także ma miejsce.
   W związku z czym trudno nie uznać za prawdziwe stwierdzenie, że na mniejszy wzrost zachorowań ma także wpływ TVN... :)

   Usuń
  3. Mario, daruj sobie propagandę... :)

   Usuń
  4. Aż specjalnie przed chwilą odsłuchałam jak to powiedział Żakowski. Otóż nie coś bąknął, kiedy się zorientował, że przesadził, ale on to mówi na jednym wydechu o TVN24 i innych stacjach, które bardzo wcześnie zaczęły o tym informować.
   Przy czym wcześniej zastrzegł, że w ogromnej mierze jest to zasługa TVN24 i in., a nie, że wyłącznie albo podobnie.
   Nie jesteś zbyt obiektywny Rademenesie … :)

   I jeszcze nawiązując do dyskusji u Asmo o tym, czy rządzący mogli wcześniej zareagować na epidemię. Jak skomentujesz taki fakt - kilka (3-4 dni) temu czytam na Onecie, że Chińczycy zaproponowali Polsce pomoc w walce z epidemią. A dopiero wczoraj słyszę w radiu, jak Duda obiecuje, że w najbliższych dniach (!) zwróci się do premiera (?) Chin, podkreślając dwukrotnie "który jest jego dobrym znajomym", o pomoc.
   Gdy tymczasem nasi najbliżsi sąsiedzi Czesi "nie zasypiali gruszek w popiele" i nie tylko, że odpowiednio wcześnie nawiązali współpracę z Chinami, ale nawet już część sprzętu z Chin przy pomocy wojska rozprowadzili do szpitali w terenie. Można było?

   Usuń
  5. No i widzę aż Ci gul skoczył... ;) Jestem na tyle obiektywny, by nie dopatrywać się zasług akurat w ogóle w mediach, z prostej przyczyny - nie są to decyzyjne organy. Dla mnie kluczowe były wprowadzone ograniczenia w poruszaniu się.

   A doczytałaś jacy konkretnie "Czesi nie zasypiali"? Przecież nie ich rząd - była to po części prywatna inicjatywa szefa Slavii Praga. Poza tym można było zadziałać też tak jak we Włoszech, albo Hiszpanii, miałabyś więcej powodów do narzekań - choć to można robić zawsze i z każdej pozycji, jęcząc że można było wcześniej, lepiej więcej - tyle że narzekający z reguły siedzą na dupach w domu.

   Usuń
  6. Podoba mi się to: „Mario, daruj sobie propagandę” ;))) Zajrzyj Radku na TVP i powiedz mi, co tam nie jest propagandą rządu i prezydenta?

   Oczywiście, media to nie są decyzyjne grupy, ale mają prawo, a wręcz obowiązek, odnosić do pewnych niekorzystnych zjawisk. Przez kilka dni „Wyborcza” i TVN alarmowały o katastrofalnej sytuacji na granicach po ich zamknięciu. Trzy dni musieli „trąbić”, by to do rządu dotarło. I nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, problem dało się załatwić w kilka godzin.

   Usuń
  7. Nie wiem, ale pewnie jako stały widz, jesteś zorientowany. Prawdę mówiąc patrzę na zmianę na TVP i TVN i od mniej więcej kilku dni wielkich różnic nie widzę. - Tzn widzę takie - "tarcza antykryzysowa jest do dupy", "tarcza antykryzysowa nie jest do dupy". Na ten moment wyłapuję info - Jest mowa o tarczy antykryzysowej - to jest dla mnie informacja.

   No jasne, Wyborcza i TVN na straży trwały, niektórym zaś w głowie się nie mieści, że każdy korek kiedyś się przetka i związany z decyzjami firm, które zawiesiły działalność ruch po prostu osłabł. W sklepach pojawił się znów makaron - ani chybi zasługa GW i TVNu. Asmo kupił chleb - pielgrzymka na kolanach na Czerską... :)

   Usuń
  8. Cóż, uczciwie przyznam, że TVP nie oglądam. Żenuje mnie jej poziom. Jak oni manipulują dowiaduje się nie tyle z TVN (od jakiegoś czasu też nie oglądam), ile z prawicowych portali. W takiej formie: „TVP Info podało”. Tak na marginesie, „Wiadomości” TVP nie mają tylu odniesień, nawet te portale mają problem z ich wiarygodnością. A co do „tarczy antykryzysowej” warto poczytać oba nurty dziennikarstwa, a wtedy poznaje się całość. To od naszej inteligencji (nie mam tu na myśli twardego elektoratu PiS, który de facto nic się w tym nie orientuje) zależy, jak ten program ocenimy.

   Tu masz problem. Wszystkie tiry i samochody osobowe w końcu granicę przekroczyły. I będą jeździć tam i z powrotem dalej.

   Zastanawiam się tylko nad jedną pielgrzymką. Do burdelu. Usługi podobno znacznie potaniały ;)))

   Usuń
  9. Ja się nie wypowiem na temat tarczy, nie prowadzę działalności - ale lepsze to chyba niż nic.

   Ja tam siedzę w domu, niech se jeżdżą.

   He he... No właśnie ta branża może mieć teraz problem, a żreć coś trzeba...

   Usuń
  10. Jaki gul i gdzie mi tam znowu skoczył??? :)

   No i co mnie to obchodzi jacy Czesi to byli? Ważne, że byli i działali, a nie jeździli z wizytami po szpitalach czy rozlewniach płynu dezynfekującego.
   U nas władza się rozrosła do niebotycznych rozmiarów (rząd najliczniejszy w UE, mimo, że nie jesteśmy przecież największym ani najbogatszym państwem), więc chyba ma kto tam myśleć i działać dla naszego dobra, a nie tylko kasę doić.
   W końcu ta rzesza ludzi jest na naszym utrzymaniu... :)

   No i chwała TVN i GW za to, że są i co dla nas robią... :)))

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Polecam tą po prawej stronie, coś na temat otwartości na ludzi i skutkach bogatego życia towarzyskiego w obecnych czasasch :)...http://marek.jurek.pl/index.php/?page=7

   Usuń
  2. Narysuj śmierć na wesoło... :)

   Usuń
  3. Mnie się przypomniała reklama z czasów PRL; „Tylko w trumnie Baltony będziesz wyglądał jak żywy”.

   Usuń